::  fotky  :: 
 ::  o nás  :: 
 ::  kontakt  :: 
 ::  sestava  :: 
 ::  hráli jsme  :: 
 ::  kalendář  :: 
 ::  multimédia  :: 
 ::  zajímavosti  :: 

nejbližší akce:

pár slov o nás2020 - slavíme 25 let od založení


Největší změnou pro nás je angažování živého bubeníka (ano, našli jsme člověka, který s námi chce sdílet a tvořit naší muziku). Takže se vracíme zpátky tam, kde jsme začínali :-)
  • Honza Mirovský - kapelník, baskytara, zpěv, programuje bicí, pro Vomiště skládá hudbu
  • Jíťa Mirovská - zpěv, rytmika, pro Vomiště skládá hudbu i píše texty
  • Gabča Štěpánková – zpěv, housle, rytmika
  • Míša Štěpánek – banjo
  • Míra Kuchař - akustická kytara, zpěv, zapojil se pro Vomiště do skládání písní
  • Kája Suchánek - bicí

A dalším skoro členem je i naše dlouholetá kamarádka Hanka Roháčová, která pro nás napsala některé texty. A doufáme, že i další napíše …..
Stylem jsme se přesto vrátili víc k akustické hudbě. Vrátili jsme se k podstatě písničky, k tomu, co chceme říct, k tomu, co nám dělá radost pořád dál a dál - zazpívat si a zahrát. Přestali jsme řešit instrumentální náročnost, jedinečnost, zařaditelnost do žánru a podobné blbosti, je nám to jedno. A doufáme, že i posluchačům je „šumák“ kam nás zařadit, hlavně jestli se líbí.

trocha historie nikoho . . .

   Vznikli jsme v lednu 1995. Už od prvopočátku bylo naším jasným cílem věnovat se vlastní tvorbě a za tímto cílem jdeme dodnes. Jak už to tak nějak na světě chodí, pronásledují naší skupinu personální změny, co je ale opravdu zajímavé - post kapelníka zůstává beze změn. To se jen tak nevidí….
   Co říci k hudebnímu stylu? Nu, všechen a žádný. Možná vše nejlépe vyjádří názor jednoho milého posluchače, který s mudrcovským výrazem ve tváři pravil : " Na Lochotín jste moc tvrdý, to je jasný, no a na Woodstock moc měkký, to je jasný, tak kam s vámi ? " ( Možná k vám ?…) Ovšem názor kapely je, že jednoduše hraje písničky pro basu, kytary, banjo, housle, bicí a zpěvy, prostě pro aktuální nástrojové obsazení.
   Pro každého skladatele je pokladem najít člověka, jehož slova ve verších zahrají na správné struny a dovolí mu tato slova zhudebnit. Pro každého interpreta pak je pokladem, najít člověka, který mu vkládá slova s melodií do úst tak, že má pocit, že by je tak napsal vlastně sám. Proč tak poetický úvod ? Protože my jsme takového člověka našli - texty pro naší skupinu píše kamarádka Hanka Roháčová. A tak nám zafungovalo spojení Hanka Roháčová a Honza Mirovský - dvorní ( někdy i dvorný ) skladatel kapely. Z tohoto tvůrčího spojení vznikají naše písničky. Možná se někdy zdají smutnější ( Hanka je soukromá účetní - žádné veselé povolání ), ale o to víc do nich dáváme vlastní radosti a naděje.
    Jsme hlavními pořadateli festivalu Děčínské Jaro. Po mnoho let jsme pořádali pravidelné klubové hudební večery v děčínském klubu Palermo, kde jsme vystupovali s dalšími kapelami a na oplátku jsme pak byli zváni zase na jejich domovské scény. Mohli jsme tak přivítat a zahrát si s Druhou trávou, Neřež, Míšou Leichtem, Romanem Dragounem, Jardou Matějů, Modrotiskem, Druhou mízou Vojty Zíchy, Náplavou, či Strašlivou podívanou atd. Jezdíli jsme pravidelně na festivaly, např. Bezmezná Mezná, Hašmar Lovosice, Toulavá písnička, Chlumecký guláš, Setkání v Černošíně, Zahrada, Porta, Trampský širák, Setkání v Herálci, Folková Evža, mohli jsme si též zahrát na Folkové růži, Muzice, Okolo Třeboně ( dokonce jako vítězové odpoledního klání v hlavním programu ), nebo třeba na hradě Svojanov.
   Tak a ještě něco k úspěchům našeho hudebního tělesa. Největší bude určitě zisk Interpretační Porty v roce 1999. Hodně si ceníme celkem pravidelných účastí na festivalu Zahrada a Porta. Potěší nás každý hezký povedený koncert či recitálek, když máme možnost si zahrát. Jsme rádi, že jsme vydrželi s muzikou až dodnes.
Vomiště na Facebooku